Centrum Leczenia Żylaków

Proktologia

Hemoroidy laserem

Hemoroidy 3-go i 4-go stopnia leczymy laserem. Zabieg nie wymaga hospitalizacji.

Cena zabiegu: 4400 zł

VENOMED | Centrum Leczenia Żylaków | Proktologia - leczenie hemoroidów | Hemoroidy laserem

Hemoroidy leczymy małoinwazyjną metodą laserową. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga hospitalizacji.

Hemoroidy laserem Przebieg zabiegu Cennik Umów wizytę

Hemoroidy laserem opis metody

Chorobę hemoroidalną 3-go i 4-go stopnia leczymy laserem przy pomocy specjalnie zaprojektowanego światłowodu LHP. W trakcie zabiegu energia lasera obliteruje guzki krwawnicze od środka, nie uszkadzając śluzówki ani zwieracza. Metoda LHP nie wymaga zakładania żadnych obcych materiałów. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga hospitalizacji.

Hemoroidy laserem

Wskazania do zabiegu LHP

 • segmentowe hemoroidy 2-go i 3-go stopnia,
 • hemoroidy 2-go stopnia bez reakcji na gumki (RBL),
 • niektóre przypadki hemoroidów 4-go stopnia.
Hemoroidy laserem

Przeciwwskazania do zabiegu LHP

 • mocno wypadnięte poduszki hemoroidalne,
 • zapalenie odbytu.

Przebieg zabiegu LHP®

Zabieg usuwania hemoroidów laserem polega na emitowaniu impulsów energii lasera o długości fali 1470nm za pomocą radialnego światłowodu LHP® i jednoczesnym stopniowym wysuwaniu światłowodu.

Światło lasera powoduje odcięcie hemoroidu od zasilania w krew. W konsekwencji hemoroid obumiera i kurczy się, a proces rekonstrukcji tkanki łącznej „przykleja” śluzówkę do leżących pod spodem tkanek, co zabezpiecza przed wznową wypadania hemoroidów.

Jednorodna, radialna emisja światła przywraca naturalną strukturę anatomiczną, nie naruszając mięśni, wyściółki kanału odbytniczego i śluzówki.

Zabieg wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa ok. 15 minut. Po zabiegu od razu możliwy jest powrót do codziennych zajęć. Ryzyko powikłań po zabiegowych jest znikome.

Światło lasera 1470 nm charakteryzuje się kilkadziesiąt razy większą absorpcją w wodzie w porównaniu do starszych generacji laserów (810, 940, 980 i 1064nm). Ponieważ tkanki zawierają znaczną ilość wody, zmiana pochłaniania światła z hemoglobiny na wodę zabezpiecza pacjenta przed głęboką penetracją w tkankach sąsiadujących. Kontrolowana emisja energii lasera obliteruje guzki od środka, nie uszkadzając śluzówki ani zwieracza.

Po zabiegu leczenia żylaków laserem

Obrzęk okolicy odbytu jest normalną reakcją na działanie światła lasera. Jest on bezbolesny i zanika w ciągu kilku dni. Schłodzenie poduszek hemoroidalnych podczas zabiegu i po zabiegu dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia obrzęku i bólu pozabiegowego. Szczegółowe informacje udziela lekarz w trakcie konsultacji.

Zalety leczenia hemoroidów laserem metodą LHP®

 • zabieg małoinwazyjny wykonywany w trybie ambulatoryjnym bez szwów i cięć chirurgicznych,
 • krótki czas zabiegu: cały zabieg trwa około 15 minut,
 • zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym,
 • w trakcie zabiegu nie są zakładane żadne obce materiały,
 • niskie ryzyko komplikacji (krwawienie / nietrzymanie stolca / zwężenia odbytu),
 • brak ryzyka uszkadzania śluzówki, anodermy i zwieracza odbytu,
 • możliwość powtarzania zabiegu lub łączenia z innymi zabiegami,
 • małe dolegliwości bólowe po zabiegu,
 • krótszy okres rekonwalescencji,
 • szybki powrót do pracy i normalnej aktywności.
Cennik

Hemoroidy laserem

Konsultacja do zabiegu laserem 250 zł Rektoskopia 280 zł Leczenie hemoroidów laserem 4 400 zł
Umów konsultację do zabiegu

Leczenie hemoroidów laserem

Leczenie hemoroidów dr Jarosław Cywiński.
Dr n. med. Jarosław Cywiński, specjalista chirurgii ogólnej, proktolog, wykonuje badania rektoskopowe, zabiegi leczenia hemoroidów bezoperacyjną metodą Barrona (tzw. gumkowanie hemoroidów), zabiegi leczenia hemoroidów laserem, falami radiowymi oraz skleroterapią.

Na konsultację do dr n. med. Jarosława Cywińskiego można umówić się przez system rezerwacji online lub telefonicznie.

Umawiając wizytę konsultacyjną z badaniem rektoskopowym należy skontaktować się z rejestracją telefonicznie w celu uzyskania informacji na temat przygotowania się do badania.

Jak umówić wizytę online

W pierwszej kolejności należy wybrać lekarza, do którego chcemy umówić wizytę. Następnie po wybraniu przycisku "rejestracja online", system przekieruje Państwa na stronę rezerwacji wizyt do wybranego lekarza. Proszę wybrać dogodny dla Państwa termin i dalej postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.

Ważne!
Wybranie przycisku "rejestracja online" pod nazwiskiem lekarza umożliwia umówienie wizyty wyłącznie do wybranego lekarza.

Wybór lekarza