Hemoroidy laserem

Zabieg polega na emitowaniu impulsów energii lasera o długości fali 1470nm za pomocą radialnego światłowodu LHP® i jednoczesnym stopniowym wysuwaniu światłowodu. Światło lasera powoduje odcięcie hemoroidu od zasilania w krew.

Dowiedz się więcej

Lekarz wykonujący zabieg

Zabieg leczenia hemoroidów laserem wykonuje dr Jarosław Cywiński, chirurg ogólny, proktolog. Proktolog zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób końcowego odcinka przewodu pokarmowego: odbytnicy, kanału odbytu, odbytu.

Umów konsultację do zabiegu

Leczenie hemoroidów laserem

Chorobę hemoroidalną 3-go i 4-go stopnia leczymy laserem przy pomocy specjalnie zaprojektowanego światłowodu LHP. Procedura laserowa LHP® (Laser HemorrhoidoPlasty) jest mniej inwazyjna od konwencjonalnego zabiegu chirurgicznego. W trakcie zabiegu energia lasera obliteruje guzki krwawnicze od środka, nie uszkadzając śluzówki ani zwieracza. Metoda LHP nie wymaga zakładania żadnych obcych materiałów. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Wskazania do zabiegu LHP®

Przeciwwskazania do zabiegu LHP®;

Zalety leczenia hemoroidów laserem metodą LHP®

Przebieg zabiegu LHP®

Zabieg polega na emitowaniu impulsów energii lasera o długości fali 1470nm za pomocą radialnego światłowodu LHP® i jednoczesnym stopniowym wysuwaniu światłowodu. Światło lasera powoduje odcięcie hemoroidu od zasilania w krew. W konsekwencji hemoroid obumiera i kurczy się, a proces rekonstrukcji tkanki łącznej „przykleja” śluzówkę do leżących pod spodem tkanek, co zabezpiecza przed wznową wypadania hemoroidów. Jednorodna, radialna emisja światła przywraca naturalną strukturę anatomiczną, nie naruszając mięśni, wyściółki kanału odbytniczego i śluzówki.

Zabieg wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Zabieg trwa ok. 15 minut. Po zabiegu od razu możliwy jest powrót do codziennych zajęć. Ryzyko powikłań po zabiegowych jest znikome.

Światło lasera 1470nm charakteryzuje się kilkadziesiąt razy większą absorpcją w wodzie w porównaniu do starszych generacji laserów (810, 940, 980 i 1064nm). Ponieważ tkanki zawierają znaczną ilość wody, zmiana pochłaniania światła z hemoglobiny na wodę zabezpiecza pacjenta przed głęboką penetracją w tkankach sąsiadujących. Kontrolowana emisja energii lasera obliteruje guzki od środka, nie uszkadzając śluzówki ani zwieracza.

Po zabiegu LHP®

Obrzęk okolicy odbytu jest normalną reakcją na działanie światła lasera. Jest on bezbolesny i zanika w ciągu kilku dni. Schłodzenie poduszek hemoroidalnych podczas zabiegu i po zabiegu dodatkowo zmniejsza ryzyko wystąpienia obrzęku i bólu pozabiegowego. Można stosować okłady z rivanolu. W pierwszych 1-2 tygodniach mogą wystąpić krwawienia i wydzielanie. Kontrolne wizyty 2 dni, 7 dni i 6 tygodni po zabiegu.

Lekarz proktolog

dr n. med. Jarosław Cywiński - specjalista chirurg, proktolog

Cennik