Metody leczenia
żylaków kończyn dolnych
Żylaki kończyn dolnych leczymy metodami małoinwazyjnymi: metodą skleroterapii, laserem, parą wodną - metodą SVS/VBOX, mikrofalą - metodą EMWA, falami radiowymi metodą RFITT Celon, klejenie żylaków VenaBlock. Wykonujemy także zabiegi hybrydowe. W celu ustalenia metody leczenia Pacjent musi odbyć wizytę konsultacyjną. Wybór metody leczenia zależy od stopnia zaawansowania choroby.
01
Konsultacja
W celu ustalenia metody leczenia niezbędna jest konsultacja, w trakcie której lekarz wykonuje badanie USG Doppler Color. Pacjent na konsultację może przyjść także z własnym badaniem USG.
Leczeniem żylaków kończyn dolnych zajmuje się lek. Paweł Mrozowski, dr n. med. Katarzyna Paduszyńska, lek. Marek Przybyszewski, dr n. med. Andrzej Witczak.
02
Skleroterapia
Wykonywane zabiegi: mikroskleroterapia, skleroterapia pianą metodą Tessariego w oświetlaczu naczyniowym, skleroterapia piankowa pod kontrolą USG, skleroterapia dużych pni żylnych w tumescencji, echoskleroterapia USG z CO2, skleroterapia z użyciem cewnika SkleroSafe. Wybór metody zależy od stopnia zaawansowania choroby.
Zabiegi skleroterapii wykonuje lek. Paweł Mrozowski, dr n. med. Katarzyna Paduszyńska, dr n. med. Andrzej Witczak.
03
Laser ELVeS Radial
Usuwanie żylaków laserem polega na naświetlaniu światłem lasera niewydolnego pnia żylnego od wewnątrz (metoda wewnątrzżylna). W efekcie następuje obkurczenie i zamknięcie żylaków bez konieczności ich chirurgicznego usuwania.
04
Para wodna - metoda SVS/VBOX
Metoda usuwania żylaków parą wodną jest metodą małoinwazyjną. Zabieg polega na zamknięciu żylaków "przegrzaną parą wodną". Zabieg nie wymaga hospitalizacji.
05
Mikrofala - metoda EMWA
Mikrofalowa wewnąrzżylna ablacja żylaków (Endovenous MicroWave) polega na wprowadzeniu do zmienionej chorobowo żyły cewnika emitującego energię, co w efekcie prowadzi do podgrzania i zniszczenia niewydolnej żyły. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji.
06
Fale radiowe RFITT Celon
Zabieg usuwania żylaków metodą termoablacji radiowej polega na zamknięciu niewydolnego pnia żylnego prądem o częstotliwości radiowej (radiofrekwencji). Metoda jest małoinwazyjna, zabieg nie wymaga hospitalizacji.
08
Klejenie żylaków VenaBlock
Klejenie żylaków metodą VenaBlock polega na wprowadzeniu do wnętrza żyły kleju, a następnie uciśnięciu żyły przez skórę, w miejscu podania kleju, za pomocą sondy USG. Po zabiegu nie ma konieczności noszenia pończoch uciskowych.