Centrum leczenia żylaków
Żylaki kończyn dolnych
Metody leczenia

Leczenie żylaków mikrofalą

Zabiegi leczenia żylaków kończyn dolnych mikrofalą wykonujemy od 2019 roku. Zabiegi wykonuje lek. Paweł Mrozowski, specjalista chirurg, flebolog.

Cena zabiegu od 5 800 zł

Mikrofalowa wewnąrzżylna ablacja żylaków jest małoinwazyjną metodą leczenia żylaków kończyn dolnych.

Usuwanie żylaków mikrofalą

Wewnątrzżylna ablacja mikrofalowa to jedna z małoinwazyjnych metod leczenia żylaków kończyn dolnych, zaliczana do termicznych ablacji wewnątrzżylnych.

Inne stosowane metody wewnątrzżylne to: metoda laserowa, metoda fal radiowych czy para wodna. Wszystkie wymienione metody od wielu lat stosujemy w leczeniu żylaków kończyn dolnych.

Podczas zabiegu wykonywanego metodą mikrofalową, do żyły wprowadza się cewnik emitujący mikrofale, które obkurczają zmienioną chorobowo żyłę. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, pacjent bezpośrednio po zabiegu wraca do domu.

Zalety leczenia żylaków mikrofalą

Względne przeciwwskazania do leczenia żylaków mikrofalą

Kwalifikacja do zabiegu mikrofalą

W celu umówienia się na zabieg leczenia żylaków mikrofalą wymagana jest wizyta konsultacyjna u lekarza, który zabieg wykonuje. W trakcie konsultacji lekarz wykonuje badanie USG Doppler Color.

Wykonanie badania USG jest niezbędne w celu ocenienia wydolności zastawek żylnych i drożności układu głębokiego. W trakcie wizyty konsultacyjnej ustalana jest metoda zabiegu oraz jego cena.

Pacjent na konsultację może także przyjść z własnym badaniem USG Doppler Color.

Cena zabiegu parą: od 5 300 zł

Przygotowanie do zabiegu leczenia żylaków mikrofalą

Szczegółowe zalecenia do zabiegu leczenia żylaków metodą mikrofalową pacjent otrzymuje w trakcie konsultacji lekarskiej.

Przebieg zabiegu mikrofalą

Bezpośrednio przed zabiegiem chirurg pod kontrolą USG mapuje żylaki. Mapowanie polega na szczegółowym zaznaczeniu miejsc ujścia niewydolnych żył i perforatorów.

Zabieg metodą mikrofalową wykonywany jest w znieczuleniu tumescencyjnym (miejscowym) w warunkach sali zabiegowej.

W trakcie zabiegu chirurg, pod kontrolą USG, przez wenflon do światła żyły wprowadza apliaktor mikrofalowy. Następnie również pod kontrolą USG wstrzykuje wokół żyły środek znieczulający. Podawany środek znieczulający jednocześnie chroni przed oparzeniem i sprawia, że emitowane ciepło nie uszkadza pobliskich struktur.

Po włączeniu generatora, którego moc dopasowuje się do średnicy zamykanej żyły, powoli wysuwa aplikator. Mikrofale podgrzewają wodę znajdującą się w ścianie żyły, co prowadzi do denaturacji białka, a w konsekwencji do obkurczenia i trwałego zamknięcia żyły. Po zabiegu zamknięta żyła pozostaje w organizmie i ulega zwłóknieniu.

Po zabiegu, na poddawaną zabiegowi nogę, lekarz zakłada opatrunki oraz pończochę uciskową. Pończocha uciskowa wliczona jest w cenę zabiegu.

Bezpośrednio po zabiegu wymagany jest 30 minutowy spacer, który jest niezbędnym elementem prawidłowego postępowania pozabiegowego. Następnie należy powrócić do codziennych czynności.

Po zabiegu mogą wystąpić przebarwienia skóry nad naczyniem, zgrubienia oraz matting (drobna siateczka naczyń). Zmiany te ustępują samoistnie do sześciu miesięcy po zabiegu. Uzyskanie dobrego efektu wymaga często kilku uzupełniających zabiegów skleroterapii.

W przypadku wystąpienia następujących objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem:

Osoby o większej wrażliwości na ból nie powinny przekraczać zalecanych dawek leków przeciwbólowych.

Zalecenia po zabiegu leczenia żylaków mikrofalą

Przestrzeganie zaleceń pozabiegowych jest istotnym elementem procesu leczenia.

Powyższe zalecenia nie stanowią porady lekarskiej. Szczegółowe zalecenia otrzymają Państwo od lekarza po zabiegu.

Możliwe powikłania po zabiegu mikrofalą

Cennik

Cennik leczenia żylaków metodą mikrofalową *

Konsultacja z badaniem USG Doppler Color dr Paweł Mrozowski 500 zł Konsultacja z własnym USG Doppler Color dr Paweł Mrozowski 350 zł Leczenie żylaków metodą mikrofalową EMWA ze skleroterapią, jedna noga od 5 800 zł Leczenie żylaków metodą metodą mikrofalową EMWA ze skleroterapią, dwie nogi od 8 900 zł

* Cena zabiegu zależy od rozległości zabiegu. Cena obejmuje koszt pierwszej wizyty po zabiegu oraz koszt pończochy uciskowej, którą lekarz nakład pacjentowi po zabiegu. Koszt drugiej konsultacji po zabiegu 200 zł.

Lekarz wykonujący zabieg

Leczenie żylaków mikrofalą

Badanie USG Doppler z konsultacją flebologiczną, dr Paweł Mrozowski, specjalista chirurg, flebolog.
Lek. Paweł Mrozowski, specjalista chirurgii ogólnej, flebolog certyfikowany przez PTF (Polskie Towarzystwo Flebologiczne).

Dr Paweł Mrozowski wykonuje badania USG Doppler Color żył kończyn dolnych, zabiegi: skleroterapii, leczenia żylaków laserem, leczenia żylaków parą wodną metodą SVS/VBOX, leczenia żylaków falami radiowymi metodą CELON, leczenia żylaków mikrofalą metodą EMWA, zabiegi hybrydowe oraz zabiegi klejenia żylaków.

Wizytę do dr Pawła Mrozowskiego można umówić wyłącznie telefonicznie.

Na temat