Centrum leczenia żylaków
Żylaki kończyn dolnych
Metody leczenia

Leczenie żylaków
metodą RFITT

Operacje żylaków falami radiowymi metodą RFITT Celon wykonujemy od 2010 roku.

Zabiegi wykonuje lek. Paweł Mrozowski, specjalista chirurgii ogólnej, flebolog certyfikowany przez PTF.

Cena zabiegu RFITT od 5 100 zł

Zabieg leczenia żylaków falami radiowymi nie wymaga hospitalizacji. Pacjent bezpośrednio po zabiegu wraca do domu.

Żylaki falami radiowymi
metodą RFITT Celon

Termiczna ablacja żył, indukowana prądem o częstotliwości fal radiowych - RFITT (Radiofrequency Induced Thermotherapy) jest jedną z wewnątrzżylnych małoinwazyjnych metod leczenia żylaków.

Dzięki najniższej, skutecznej temperaturze pracy w metodzie tej zredukowane jest ryzyko blizn, oparzeń, rumieni. Zastosowanie metody RFITT Celon zwiększa komfort pooperacyjny pacjenta: mniejsza bolesność, mniej przebarwień. Metoda ta nadaje się do zamykania żył położonych blisko skóry.

Zalety leczenia żylaków falami radiowymi
metodą RFITT Celon

Kwalifikacja do zabiegu falami radiowymi

W celu umówienia się na zabieg leczenia żylaków falami radiowymi wymagana jest wizyta konsultacyjna u lekarza, który zabieg będzie wykonywał.

W trakcie konsultacji lekarz wykonuje badanie USG Doppler Color. Wykonanie badania USG jest niezbędne w celu ocenienia wydolności zastawek żylnych i drożności układu głębokiego.

Pacjent na konsultację może także przyjść z własnym badaniem USG Doppler Color. W trakcie wizyty konsultacyjnej ustalana jest metoda zabiegu oraz jego dokładna cena.

Cena zabiegu: od 5 100 zł

Umów wizytę

Przygotowanie do zabiegu metodą RFITT Celon

Szczegółowe zalecenia do zabiegu leczenia żylaków falami radiowymi pacjent otrzymuje w trakcie konsultacji lekarskiej.

< id="zylaki-fale-radiowe-przebieg-zabiegu">

Przebieg zabiegu leczenia żylaków RFITT

Przed przystąpieniem do zabiegu, pod kontrolą USG, wykonywane jest mapowanie żylaków. Mapowanie polega na szczegółowym zaznaczeniu miejsc ujścia niewydolnych żył i perforatorów.Następnie zakładany jest wenflon, przez który wprowadza się prowadnik. Za pomocą prowadnika do żyły wprowadzany jest aplikator, który wytwarza fale radiowe o odpowiedniej częstotliwości.

Fale powodują rozgrzanie ścian zniszczonej żyły, co z kolei prowadzi do ich zapadnięcia i zamknięcia się naczynia. Gdy żyła osiągnie optymalną temperaturę urządzenie samoczynnie rozłącza się. Zmniejsza to odczuwany ból oraz ryzyko zaczerwienienia skóry nad zamykaną żyłą.

W trakcie zabiegu lekarz podaje środek znieczulający żyłę. Następnie aplikator usuwany jest z naczynia. W trakcie wysuwania aplikatora z naczynia następuje zamknięcie światła żyły.

Zabieg można uzupełnić o skleroterapię lub miejscowe usunięcie żylaków z mikronacięć. W większości przypadków pozostałe żylaki, szczególnie w zakresie goleni, zanikają samoistnie w okresie miesiąca po wykonaniu operacji.

Po zabiegu, na poddawaną zabiegowi nogę, lekarz zakłada opatrunki oraz pończochę uciskową. Pończocha uciskowa wliczona jest w cenę zabiegu.

Metoda Bipolar Radiofrequency Induced Thermotherapy może być stosowana w każdym wieku i w każdym stopniu niewydolności żylnej.

Bezpośrednio po zabiegu wymagany jest 30 minutowy spacer, który jest niezbędnym elementem prawidłowego postępowania pozabiegowego. Następnie należy powrócić do codziennych czynności.

Po zabiegu mogą wystąpić przebarwienia skóry nad naczyniem, zgrubienia oraz matting (drobna siateczka naczyń). Zmiany te ustępują samoistnie do sześciu miesięcy po zabiegu. Uzyskanie dobrego efektu wymaga często kilku zabiegów.

W przypadku wystąpienia następujących objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem:

Osoby o większej wrażliwości na ból nie powinny przekraczać zalecanych dawek leków przeciwbólowych.

Zalecenia po zabiegu leczenia żylaków metodą RFITT.

Przestrzeganie zaleceń pozabiegowych jest istotnym elementem procesu leczenia.

Powyższe zalecenia nie stanowią porady lekarskiej. Szczegółowe zalecenia otrzymają Państwo po zabiegu.

Możliwe powikłania po zabiegu falami radiowymi

Cennik

Cennik leczenia żylaków falami radiowymi metodą RFITT Celon *

Konsultacja z badaniem USG Doppler Color dr Paweł Mrozowski 450 zł Konsultacja z własnym USG Doppler Color dr Paweł Mrozowski 300 zł Leczenie żylaków metodą CELON ze skleroterapią, jedna noga od 5 100 zł** Leczenie żylaków metodą CELON ze skleroterapią, dwie nogi od 7 500 zł**

* Cena zabiegów wewnątrzżylnych obejmuje koszt pierwszej wizyty po zabiegu oraz koszt pończochy uciskowej, którą lekarz nakład pacjentowi po zabiegu. Koszt drugiej konsultacji po zabiegu 200 zł.

** każdy kolejny pień żylny 600 zł

Lekarz wykonujący zabieg

Leczenie żylaków falami radiowymi
metodą RFITT Celon

Badanie USG Doppler z konsultacją flebologiczną, dr Paweł Mrozowski, specjalista chirurg, flebolog.
Lek. Paweł Mrozowski, specjalista chirurgii ogólnej, flebolog certyfikowany przez PTF (Polskie Towarzystwo Flebologiczne).

Dr Paweł Mrozowski wykonuje badania USG Doppler Color żył kończyn dolnych, zabiegi: skleroterapii, leczenia żylaków laserem, leczenia żylaków parą wodną metodą SVS/VBOX, leczenia żylaków falami radiowymi metodą CELON, leczenia żylaków mikrofalą metodą EMWA, zabiegi hybrydowe oraz zabiegi klejenia żylaków.

Wizytę do dr Pawła Mrozowskiego można umówić wyłącznie telefonicznie.

Na temat